AKUPUNKTURA

Akupunktura to technika wywodząca się ze starożytnych Chin, gdzie jest praktykowana od tysięcy lat. Nazwa pochodzi z języka łacińskiego i dosłownie oznacza „wkłuwanie igieł” – łac. „acus” – igła i „punctura” – (u)kłucie. Polega na wkłuwaniu bardzo cienkich, sterylnych igieł przez skórę pacjenta w specyficznych miejscach na ciele, zwanych punktami akupunkturowymi.

 

Nakłuwanie igłami wyrównuje przepływ energii w ciele – według Chińczyków, w ciele człowieka krąży energia witalna Qi. Płynie ona kanałami energetycznymi tak zwanymi meridianami oraz naczyniami krwionośnymi i dociera do wszystkich narządów i komórek. Ten przepływ może zostać zablokowany wskutek urazu mechanicznego, infekcji czy też stresu. Narządy "zasilane" przez zablokowany meridian ulegają wtedy osłabieniu i zaczyna się choroba. Stosując akupunkturę, koryguje się niewłaściwy – zbyt mały lub zbyt silny, przepływ Qi w kanałach energetycznych i przywraca równowagę w organizmie.

 

Akupunktura może być z powodzeniem stosowana u osób zdrowych w celu zwiększenia produktywności i wydolności fizycznej, jako profilaktyka infekcji oraz chorób alergicznych.

 

Pozwala na zapobieganie chorobom już w fazie pierwszych objawów naruszenia funkcji różnych narządów w celu przywrócenia ich prawidłowego działania. Akupunktura daje możliwość nie tylko zapobiegania, ale również leczenia rozlicznych schorzeń. Jest szeroko stosowana w poradniach leczenia bólu.

 

Akupunktura jest wskazana w leczeniu między innymi:

  • rwy kulszowej,

  • zespołu bolesnego barku,

  • refluksu żołądkowo-przełykowego,

  • przewlekłych zespołów bólowych,

  • migreny, bóle głowy,

  • nadciśnienia tętniczego,

  • zaburzeń mikrokrążenia,

  • w zespole chronicznego zmęczenia,

  • w leczeniu zaburzeń spowodowanych długotrwałym stresem,

  • ułatwia pozbycie się nałogu palenia – nakłuwanie łagodzi objawy odstawienia papierosów.

 

W przypadku stosowania akupunktury istotne jest rozróżnienie przy jakich schorzeniach akupunkturę można stosować jako podstawową metodę leczenia, a w jakich należy łączyć ją z innymi metodami akademickiej medycyny współczesnej.

 

CENNIK

- akupunktura – 60 zł

- hirudoterapia – 50 zł zabieg + cena pijawek (20 zł/sztuka – w trakcie zabiegu od 3 do 5 pijawek)

- przystawianie baniek ogniowych - 50 zł

 

 

KONTAKT

12 267 79 55 – rejestracja Centrum Zdrowia Ruczaj

504 242 745 – rejestracja CZR, tel. komórkowy

501 306 537 – lek. Wiktoria Zwinczewska 

 

 

Więcej na temat innych metod stosowanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej znajdą Państwo na www.itcmkrakow.pl